Ayak altı yöntemi

Yayınlandı: Nisan 12, 2011 / Kopya taktikleri

ayak altı defter / kitap / not yöntemi

türü: bireysel
zorluk derecesi: orta
risk faktörü: yüksek
kullanım alanı: her ders
alınacak sonuç: veri inkredıbıl.

öncelikle, yöntemin uygulanabilmesi için, söz konusu sınav herhangi bir amfide yapılıyor olmalıdır ve sınavdaki gözetmen sayısının 2’yi geçmemesi gerekmektedir.
itinayla amfinin, ”ortanın yükseği” sıralarından bir köşe koltuk bulunur (köşe olması çok önemli) ve defterin / notun / kitabın sınavla ilgili sayfaları açılarak, bu ekipman ayak altına, herhangi bir acil durumda oturulan koltuğun altına ittirilebilecek şekilde koyulur. defterin sayfaları gerektiği zaman fazla ses çıkartmadan ayakla çevrilir.
olağan yakalanma halleri: gözetmenin, masadan kalkıp amfinin içersinde yürümeye başlaması durumunda gözetmenin masadan kalkmasıyla beraber ekipman koltuğun altına ittirilmeli, gözetmenin görüş açısı düşünülerek oturulan sıradaki diğer öğrenciler, paravan olarak kullanılmalıdır.
ekipmana bakarken gözetmen tarafından farkedilmek durumunda ise yine ayakla ittirme yöntemi kullanılmalı, sınav kağıdıyla ilgileniyormuş gibi yapılıp stres olunmamalıdır.

en son tavsiyem ise; defterdeki tüm bilgilerin aynen sınav kağıdına geçirilmemesi gerektiğidir. cümleler biraz değiştirilmelidir. benim gibi salak olunmamalıdır, herkesin kopyayla 100 aldığı sınavdan 70 alınmamalıdır, bir amfi insanı kendine güldürmemelidir. hocalar kendi ifadelerini sınav kağıdında motamot görünce puan kırmaktadır. evet.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s