Rulo Yöntemi

Yayınlandı: Nisan 12, 2011 / Kopya taktikleri

rulo yöntemi
türü: bireysel
zorluk derecesi: kolay
risk: sınava giren gözetmen sayısına bağlı
kullanım alanı: tüm dersler
bu kopyayı bilgisayarda yazmak ve çıktısını laser yazıcıdan almak ellerinizin boyanmasını engelleyecektir. kopyayı word dosyasında sayfayı üç sütuna bölerek yazın. elde yazacaksanız normal a4 kağıdını yedi santimden üç sütuna bölerek allah ne verdiyse yazın. bir kopya rulosunun beş sütunu geçmemesi kopyanın sağlıklı kullanımı açısından önemlidir. yazıya başlarken kağıdın en üstüne yazmayın biraz boşluk bırakın, yoksa en üste yazdıklarınızı okumanız zor olabilir. tüm bilgileri yazdıktan sonra sütunlar tek tek kesilir ve eşit genişlikte olması sağlanır. sırayla uç uca getirilerek bantlanır. elde ettiğimiz uzun şerit, yazılı kısmı alta gelecek şekilde iki uçtan içeri doğru rulo yapılarak sarılır*. sarmanın sıkı olması kopyanın çekerken dağılmasını engelleyecektir. iki taraftan sardığımız rulo ortada buluşunca bunu bir ip vasıtasıyla bağlanır. bu düğüm, ruloyu döndürmeyecek kadar sıkı ve dağatmayacak kadar gevşek olmamalıdır. eğer sağlaksanız sınıfta en sola, solaksanız sınıfın en sağında ortalarda bir sıraya oturun.
*kopyanızı apış aranıza konuşlandırın. ortam müsait oldukça çevirin ve bacak aranızda dururken kopyaya bakın. elinizde fazla oynamayın ve yakalanırsanız asla kopyayı hocaya/gözetmene vermeyin.
*bu kopya beni üniversiteden mezun etmiştir, 9 asistanın gözetmen olduğu bir sınavda bile iki sayfa sınav kağıdı vermişliğim vardır.
*dört yılda sadece iki kez yakalandım ancak kopyayı vermediğim için afişe olmadım.
*kış döneminde çekmesi daha basittir mont ve atkı size gerekli kamuflajı sağlar. baharda ise gizlemek zor olduğundan kopya çekmek biraz daha dikkat gerektirir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s