Psikolojik savaş

Yayınlandı: Nisan 13, 2011 / Kopya taktikleri

psikolojik savaş yöntemi
türü: bireysel -kitle için de faydalı olabilir-
zorluk derecesi: deneyim ve bir miktar puştluk ister
risk faktoru: tam olarak kavrandıktan sonra sıfıra yakın
kullanım alanı: tüm dersler

bu yöntem özellikle kopyadan sabıkalı, diğer yöntemlerden birçoğunu kullanmış ve fekat malesef arada sırada tufalandığı içün, hocaların bilhassa dikkat ettikleri puşt öğrenciler tarafından tercih edilmelidir.
sınıfın neresinde oturduğunuzun hiçbir önemi yoktur bu yöntemde, ancak arka sıralar, genellikle kopyaya meyleden öğrenciler tarafından kullanıldığı -ve bu şekilde kitleye de yardımcı olunabileceği- için ideal olabilir.

yöntemin ana fikri basittir: kopya çekiyormuş gibi yapmak!
önce sınıftaki türkiye haritasının vs’nin -duvarda asılı ne varsa- arkasına çaktırmıyormuş gibi yaparak bakmaktır. zaten gözü üstünüzde olan hoca hemen yanınıza zıplayacak ve haritanın arkasını görmek isteyecektir. bu noktada bir miktar kem-küm ederek hocaya haritayı göstermemeye çalışmak inandırıcılığı artıracaktır. elbette hoca haritanın arkasına sonunda bakacak -hoca haritayla ilgilenirken, güruh kendi arasında çatır çatır tcp/ip protokolünü kuracaktır-
ve hiçbir şey bulamayarak bozulacaktır. bu noktada da “hocam, kalbimi kırıyorsunuz. insanın adı çıkacağına canı çıksın!” gibilerinden birşeyler mırıldanmak işinizi kolaylaştıracaktır.

aradan bir-iki dakika geçtikten sonra, -yine çaktırmıyormuş gibi yaparak- ceketin iç cebine bakılır. tabii, hoca yine hemen damlayarak ceketinizin iç cebini görmek istteyecektir. siz bir miktar daha kıvırdıktan sonra, cebin muhtevasını görecek ve yine kopya olmadığının ayırdına vararak bir kez daha moraracaktır.

aynı sahneler, sıra altı, pantalonun ön cebi ve bilimum sote olabilecek yerler için de tekrarlandıktan sonra, hoca pes edecek ve daha fazla bozum olmamak için
sizin yanınıza artık gelmemeye başlayacaktır. emin olmak için çekilecek bir-iki test ayağından sonra zafer sizindir! kitabınızı sıranın üstüne alenen koyarak istediğiniz gibi kopya çekebilirsiniz.

başarılar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s